KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13038116
nr 1303 8116
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsningar, 2 st, "Vintervitt & Flora Suecia II". Signerade. Motivet: 33x27 & 31x22 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 januari 2020
kl 20:03:19
27/1 16:26:35
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind